Antonín Dušek hledal spoluhráče, pak prolomil smůlu

13.1.2018 | Jan Hrabal

HRADEC KRÁLOVÉ — V posledním utkání třetí čtvrtiny základní části Tipsport extraligy vstřelil svůj letošní první gól útočník Antonín Dušek. Pracovitý centr si najel do strany a z kruhu povedenou ranou prostřelil Patrika Rybára v dresu Mountfieldu HK. I díky jeho trefě Dynamo získalo DERBY #23, podruhé v řadě zdolalo rivala 3:2.

„Opravdu to byl skvělý zápas, parádní tempo. Ale ten první gól bych radši už nezmiňoval, čekal jsem na něj dost dlouho. Nejdřív jsem koukal, že bych nahrál spoluhráči. Ale bek si tam lehnul, tak mi nedal moc možností. Vystřelil jsem na lapačku a spadlo to tam,“ popisoval svoji akci Antonín Dušek.

Přiznal, že nula na střeleckém kontě jej trápila. „Užíralo mě to hodně. Pak se to nabaluje, utápíte se v tom. Nakonec řešíte situace na ledě jinak, než byste měli řešit,“ pokračoval pro klubový YouTube kanál.