Čilý ruch v aréně. Začala Hokejová škola Dynama!

15.7.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Tipsport arena je napěchovaná nejen šachisty, ale i malými hokejisty! V sobotu 15. července 2017 odstartoval již čtvrtý ročník Hokejové školy Dynama Pardubice. O 120 dětí se stará profesionální tým, který připravil účastníkům bohatý týdenní program.

Veškeré informace o Hokejové škole Dynama Pardubice naleznete na skola.hcdynamo.cz a jejím facebooku.

Společná fotografie celé Hokejové školy Dynama Pardubice 2017

Už vloni nabobtnal zájem o hokejovou školu na hranu kapacity, letošek není výjimkou. „Některé žádosti jsme museli dokonce odmítat. Účastníky máme rozdělené do čtyř skupin, v každé jsou naši profesionální trenéři. Program dětí začíná ráno a končí večer. Nechceme ale být pouze příměstským táborem, naším základním cílem je i zábavnou formou kvalitně potrénovat a pomoci hráčům v jejich hokejovém rozvoji,“ uvedl vedoucí hokejové školy Petr Hemský.

První den mají účastníci za sebou. Sešli se v sobotu po obědě v Tipsport areně, všichni nafasovali speciální dresy s logem školy, pohodlná trička a další drobnosti. Zabydleli se v kabinách a podstoupili fyzické testy. „Nejstarší kluci si vyzkoušeli jejich modifikaci z Akademie ČSLH, ostatní si prošli našimi klubovými,“ přiblížil.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Rodiče účastníků se během testů dozvěděli i od generálního manažera Dušana Salfického veškeré informace o škole. Ranní program začíná u starších účastníků rozcvičkou, pak jdou jednotlivé skupiny postupně na led. Součástí dopoledního programu je také tréninková jednotka na suchu. Trenéři mohou využít mobilního hokejbalového hřiště přímo na parkovišti u haly nebo travnatých ploch v areálu Letního stadionu.

„V případě nepřízně počasí máme zajištěnou tělocvičnu v naší partnerské Základní škole Bratranců Veverkových. Předpověď ale slibuje, že bychom ji nemuseli využívat. Naopak rádi zavítáme do Aquacentra Pardubice, Lanového centra Pardubice, děcka se mohou těšit na jednotku na skatemillu v centru Asports Hemský,“ řekl šéf Akademie ČSLH.

Trenéři Dynama nejsou na více než stočlenný dav sami. Realizační tým posílila čtveřice vychovatelů, která se o děcka stará mimo led. I mimotréninkový program je nabušený: za účastníky hokejové školy zavítají hokejisté A týmu Dynama na besedy, děcka si projdou také pardubickou Tipsport arenu od sklepení až po strop, aby dokonale poznala zázemí pardubického hokejového klubu.

„Pečlivě několik týdnů jsme připravili zajímavý program pro děti. Je jen na nás, jak si následující týden užijeme. Hlavně si všichni přejeme, aby nikdo neonemocněl nebo se nezranil. Zkrátka, abychom si všichni po skončení školy řekli, že to byl parádní týden,“ doplnil vedoucí Hokejové školy Dynama Pardubice.

Twitter
Facebook

Generální partner

ČSOB Pojišťovna

Hlavní partner arény

Tipsport arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři