27.11.2015
Adam Joska

Starší dorostenci porazili Letňany a mají další tři body

PARDUBICE — Jasnou převahu dokázali přetavit v důležité vítězství starší dorostenci Dynama Pardubice v utkání s Letňany. Výhře pomohl dvěma vstřelenými góly Adam Ružička, brankově se dále prosadili Filip Zadina a Michal Žouželka. Východočeši přestříleli soupeře 45:17!

NOEN extraliga staršího dorostu, 23. kolo, pátek 27.11.2015, Tipsport arena

Letci Letňany

4:2
1:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 3:53 Zadina (Rudy, Ružička), 20:35 Žouželka (Trejbal), 33:53 Ružička (Paliesek, Rudy), 52:50 Ružička (Šeliga, Trejbal) – 55:40 Valíček (Danov, Hanuš), 59:00 Brabec (Fabiánek, Danov). Rozhodčí: Kratochvíl – Budínský, Holeček. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 65. Střely na branku: 45:17. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Dynamo Pardubice: Jánský – Boček, Bureš, Matýs, Mert, Rudy, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Machač, Martínek, Paliesek, Petrus, Roubal, Ružička, Šeliga, Štefka, Syrovec, Zadina.
Letci Letňany: Vacula – Brabec, Gebell, Grauer, Hanuš, Lytvynov, Pařík, Valíček – Danov, Fabiánek, Jelínek, Kučera, Lauko, Mařík, Nedorost, Rousek, Sklenář.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivněji, do první vážnější šance se dostal v přesilovce Ružička. Vybruslil si pukem do mezikruží a jeho následný střelecký pokus se odrazil od horní tyčky pryč od branky. Ve 4. minutě se již Pardubice radovaly ze vstřelené branky, Filip Zadina prokličkoval s kotoučem až mezi kruhy, odkud vypálil přes hráče. Jelikož gólman Vacula nic neviděl, propadl mu puk až za jeho záda – 1:0.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří navýšili své vedení již po pětatřiceti vetřinách hry. Trejbal vypálil od modré čáry, jeho střelu dokázal brankář ještě zlikvidovat, proti dorážce Michala Žouželky už byl ale bezmocný – 2:0.

Další přesný zásah do sítě Letňan přidal ve 34. minutě Adam Ružička. Rudy nahodil kotouč do útočného pásma, poté si pro něj dojel za branku, odkud ho poslal do předbrankového prostoru. K zakončení se dostal Paliesek, jehož pokus vyrazil Vacula k Adamu Ružičkovi a ten uklidil puk mezi tři tyče – 3:0.

Ve 48. minutě mohl navýšit vedení Východočechů ze samostatného úniku Ružička, jenž jel zcela sám proti gólmanovi, kterému mířil mezi betony, ten je ale sklapl včas k sobě. O pět minut později dostal přihrávku do samostatného úniku Rousek, který však bekhendem na Jánského nevyzrál. Nedáš – dostaneš. Po úniku Rouska se vydaly do útoku Pardubice, jejichž přesilovku využil po přihrávce od Šeligy Adam Ružička tvrdou ranou z pravého kruhu – 4:0.

I Letňany dokázaly využít svou přesilovou hru, v 56. minutě v početní výhodě pěti proti třem snížil z předbrankového prostoru Matěj Valíček – 4:1.

Přesně minutu před koncem se hosté opět prosadili v přesilové hře, postaral se o to přesným zásahem Tomáš Brabec, to už ale nic nezměnilo na výhře domácího Dynama – 4:2.