22.11.2015

Dynamo čeká těžká šichta, zajíždí na led lídra

PARDUBICE — Pěkných pět bodů získali v tomto týdnu pardubičtí hokejisté. Východočeši touží svou sbírku rozšířit i v utkání 22. kola, nebudou mít ale vůbec jednoduché: jejich soupeřem bude aktuální vedoucí celek extraligové tabulky Bílí Tygři Liberec.

22. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice
  • Liberec poslední dva zápasy prohrál, Pardubice vyhrály.
  • Bílí Tygři mají lepší přesilovky (20,00 % – 18,09 %), Dynamu se ale nevyrovná v oslabení (84,27 % – 86,81 %).
  • Severočeši vyhráli šest posledních vzájemných zápasů, Pardubice v nich získaly pouze dva body.
  • Liberečtí jsou s 348 trestnými minutami nejvylučovanějším týmem Tipsport extraligy.
Neděle 22. listopadu 2015 od 17.00 hodin, Home Credit Arena, Liberec

Dynamo pojede pod Ještěd přece jen s lepší náladou, v úterý dokázalo vyhrát na vítkovické půdě 5:4, předevčírem získalo dva body s Olomoucí poté, co prohrávalo ještě na začátku třetí třetiny o dvě branky.

„Jsme obrovsky vděční, že jsme vyhráli. Tyhle dva body by nám mohly velmi pomoci. Když se podíváme, jak se zápas vyvíjet, tak jsou skvělé,“ řekl po skončení utkání pardubický kouč Richard Král. Dynamo se sice ujalo v duelu s Hanáky vedení, ti ale třemi góly v řadě získali vývoj utkání na svou stranu. Aktivní hrou ve třetí třetině ale Východočeši dokázali zápas srovnat a po proměněných nájezdech Davida Tomáška a Tylera Redenbacha vyhrát.

Trenéři se v posledních zápasech mohou hodně opřít o hru třetího útoku. Trojka Patrik Poulíček – David Tomášek – Daniel Voženílek podává kvalitní výkony, všichni tři borci nastřádali přes patnáct minut na ledě v pátečním duelu s Olomoucí.

„Poslední tři čtyři zápasy hráli dobře. Jednotlivá utkání jdou velmi rychle po sobě a síly logicky ubývají. Kdo jiný by je měl mít než tito mladíci? I proto dáváme mnoho prostoru mladším hráčům,“ pověděl pardubický trenér.

Celý tým nyní vyhlíží duel na ledě Liberce, který podává v této sezoně znamenité výkony. A ty nekalí ani fakt, že Bílí Tygři v posledních dvou utkáních prohráli. „Liberec má výborný tým, prokazuje to v této sezoně vynikajícími výsledky. My ale pojedeme na led lídra odhodláni, chceme bodovat. Pokud budeme hrát tak jako padesát minut ve Vítkovicích, tedy velmi pozorně z obrany a využívat možností rychlých přečíslení, máme šanci neodjet s prázdnou,“ doplnil hlavní kouč Dynama.

Severočeši po pátečním 21. kole vévodí extraligové tabulce, přestože na chomutovské Piráty Tygři v prodloužení nestačili a prohráli 2:3. V pátek Tygři rovněž zakončili sérii tří venkovních duelů v řadě. Z ledových ploch tří velmi silných soupeřů se ani jednou nevraceli bez bodu. Jednou z toho byla výhra v prodloužení, když svěřenci Filipa Pešána otočili duel v Třinci, následně v nájezdové loterii podlehli Spartě a v Chomutově pro změnu kapitulovali v prodloužení.

„Věděli jsme, že Piráti hrají urputný hokej, jsou dobří v defenzivě a mají nebezpečné brejky, což se potvrdilo. Z našeho pohledu se nám příliš nevydařila první třetina. Ve druhé periodě jsme se zvedli, měli jsme převahu. Třetí dějství bylo velmi vyrovnané, takže myslím, že remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá. Prodloužení rozhodl šikovný útočník Roman Červenka, který táhne Chomutov,“ řekl po utkání v SD Aréně kouč Bílých Tygrů Filip Pešán.

Doma je ale Liberec zatím velmi úspěšný. V deseti duelech pouze dvakrát prohrál, přičemž na Plzeň nestačil až v nájezdech, naopak v šesti případech bral tři body a dvakrát se radoval v prodloužení, či po nájezdech. S touto bilancí patří mezi nejlepší celky extraligy a Home Credit Arena je tak skutečně těžko dobyvatelnou pevností

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Maxwell (20:00 Vejmelka) – Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda, Havlík – Sýkora, Nahodil, Rolinek – Svoboda, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Šimun, Kaut, Moučka.
Bílí Tygři Liberec Schwarz – Ševc, Šimek, Derner, Havlín, Výtisk, Plutnar, Říha – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Špaček.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: Bílí Tygři Liberec, spol. s r. o.
Adresa: Bílí Tygři Liberec, Jeronýmova 494/20, 460 07 Liberec

E-mail: klub@hcbilitygri.cz
Telefon, fax: 488 048 111, 488 048 335

Rok založení klubu: 1956
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7500 míst (z toho 7250 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 2002
Názvy klubu: 1956 – Lokomotiva (sloučení mužstev Jiskra Kolora a Tatran) Liberec, 1961 – HC Stadion Liberec, 2000 – Bílí Tygři Liberec

2015/2016 0 – 0 – 0 – 0 – 1 :14 1:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).