25.9.2015
Adam Joska, Jan Hrabal

Starší dorostenci nedali Havlíčkovu Brodu šanci

PARDUBICE — Jasnou výhru 7:1 si v 7. kole NOEN extraligy staršího dorostu připsaly naděje Dynama. Pardubice rozhodly v malé hale o své výhře nad Havlíčkovým Brodem již v první třetině, v dalších částech utkání skóre postupně navyšovaly. Dva góly vstřelil Ondrej Paliesek, další přesné zásahy přidali Viktor Martínek, Viliam Šeliga, Dominik Kubišta, Ondřej Machala a Martin Kaut. Osmadvacet zásahů si připsal gólman Milan Klouček.

NOEN extraliga staršího dorostu, 7. kolo, pátek 25.9.2015, Tipsport arena

Havlíčkův Brod

7:1
3:0, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2:31 Martínek (Machač, Boček), 4:10 Paliesek (Machala, Kaut), 12:39 Šeliga (Pochobradský, Mert), 22:51 Kubišta (Petrus, Matýs), 24:11 Machala (Kaut, Trejbal), 38:58 Paliesek (Trejbal, Žouželka), 49:29 Kaut (Machala) – 25:59 Přibyl (Králíček). Rozhodčí: Barek – Čížek, Kleprlík. Vyloučení: 1:3, navíc Roubal (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Trejbal, Žouželka, Mert, Javůrek, Boček, Bureš, Matýs, Leder – Paliesek, Kaut, Machala – Syrovec, Pochobradský, Šeliga – Machač, Roubal, Martínek – Štefka, Petrus, Kubišta.
Havlíčkův Brod: Hanák (24:11 Kulich) – Benák, Jančařík, Kopic, Lachman, Němec, Polák – Beran, Donda, Hendrych, Holenda, Králíček, Michálek, Přibyl, Veverka, Vlach.

Pardubicím vyšel vstup do utkání na výbornou a již ve 3. minutě se radovaly z první vstřelené branky. Po nahrávce od Machače otevřel skóre utkání trefou z pravé strany Viktor Martínek – 1:0.

O dvě minuty později Hanák opět kapituloval, útok první útočné formace zakončil přesně mezi tři tyče Ondrej Paliesek – 2:0.

Dynamo ani poté nezahálelo, všechny střely Havlíčkova Brodu kryl Klouček a ve 13. minutě domácí opět udeřili. Střelecký pokus dokázal sice obránce částečně srazit, puk ale propadl Hanákovi nešťastně za záda – 3:0.

I do druhé části zápasu vstoupily Pardubice gólem po třech minutách hry. Petrusovu střelu z pravé strany vyrazil gólman pouze před sebe a Dominik Kubašta ho pohotově dorazil za jeho záda – 4:0.

Ve 25. minutě gólová produktivita domácích pokračovala, Hanáka vyhnal z branky přesnou trefou po spolupráci s Kautem Ondřej Machala, do branky nastoupil Tomáš Kulich – 5:0.

Minutu poté se i Havlíčkovu Brodu podařilo vstřelit branku, Králíček přihrál na krátko za domácí obranu Jiřímu Přibylovi, který zamířil přesně do pravé části branky – 5:1.

Ve 39. minutě vypálil Trejbal od modré čáry a jeho ránu tečoval těsně pod horní tyčku Ondrej Paliesek, čímž Dynamo využilo přesilovou hru – 6:1.

Deset minut před koncem utkání uzavřel gólový účet Martin Kaut, jenž vypálil z levé strany po nahrávce od Machaly – 7:1.

V 59. minutě byl Leder faulován při zakončení Hendrychem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Aleš Leder předvedl bekhendový blafák, ale nedokázal zvednout kotouč dostatečně vysoko. To ale domácím nemuselo příliš vadit, jelikož utkání jasně ovládli rozdílem šesti branek.