22.3.2015
Tomáš Kouba, Jan Hrabal

Mladší dorostenci neudrželi dvojí vedení, v Hradci prohráli

HRADEC KRÁLOVÉ — Těsně před branami finálového turnaji skončila sezona mladších dorostenců HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Hosté dvakrát vedli v rozhodujícím semifinálovém utkání na ledě Hradce Králové po trefách Michala Žouželky v přesilovce a Adama Ružičky, Královští lvi ale dokázali zápas otočit. Pardubicím nepomohla střelecká převaha, ve třetí třetině 13:5, ani závěrečná power play.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, SF3, neděle 22.3.2015, Fortuna aréna

Mountfield HK

3:2
1:2, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 11:16 Jirásek (Hašek, Muška), 27:52 Jirásek (Dvořák), 44:56 Hašek (Štohanzl) – 9:40 Žouželka (Zadina), 13:58 Ružička (Zadina). Rozhodčí: Veinfurter – Petr, Votroubek. Vyloučení: 5:3, navíc Dvořák (Hradec Králové) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 321. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Mountfield HK: Vomáčka – Gaspar, Jonáš, Lelek, Muška, Pohl, Šalda – Dvořák, Hašek, Havelec, Jakubec, Jirásek, Maršík, Matouš, Pažourek, Síla, Štohanzl.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Javůrek, Mert, Sýkora, Trejbal, Žouželka – Blümel, Hlaváček, Kaut, Machač, Machala, Matýs, Ružička, Zadina, Zahradník.

V úvodu zápasu hýřili aktivitou hosté, kteří si vypracovali dvě velmi slibné příležitosti, avšak únik Machaly ani Žouželkova střela z mezikruží nevedly, díky výborným zákrokům Tomáše Vomáčky, ke gólové radosti Pardubic.

Jenže Pardubičtí nedlouho nato dokázali využít hned první přesilovou hru. Od modré čáry napálil Filip Zadina kotouč na zadní mantinel, odkud se odrazil před brankoviště, kde stál připravený kapitán Michal Žouželka, jenž poslal hosty do vedení – 0:1.

Královéhradečtí přispěchali s odpovědí záhy. Ve velké skrumáži před brankou prokázal smysl pro orientaci a bojovnost Filip Jirásek, který dotlačil puk za záda Tomáše Vlka a srovnal skóre zápasu – 1:1.

Na konci 14. minuty však Pardubičtí strhli vedení opět na svou stranu. Fantastickým pasem přes celé kluziště poslal Zadina do brejku Adama Ružičku, jenž střelou mezi betony překonal hradeckého gólmana – 1:2.

Na první vážnější situaci druhé části si museli diváci počkat do 25. minuty, kdy se ke střele z mezikruží dostal Filip Zadina a velmi tvrdou ranou prověřil gólmana Vomáčku.

O tři minuty později se už Lvi dočkali brankového vyrovnání. Domácí byli pod tlakem, ale Jaroslav Dvořák předvedl fantastický forčeking a potom přesným pasem našel opět Filipa Jiráska, jehož střelu nad lapačku zastavila až síť pardubické klece – 2:2.

Ve 35. minutě mohlo poslat Hradec Králové do vedení duo Dvořák – Maršík. Prvně jmenovaný střílel z pravé strany kluziště a Maršík dorážel z druhé vlny. Pardubický brankář však třetí branku nedopustil. V závěru třetiny ještě mohl skórovat Matouš, který v přibližně stejné pozici, odkud vstřelil Jirásek svou druhou branku, neuspěl.

Klíčový moment celého zápasu přišel ve 45. minutě. Po střele Štohanzla, kterou Vlk ještě stačil vyrazit, se puk dostal až k Jakubu Haškovi, jenž pohotovou dorážkou překonal bezmocného brankáře – 3:2.

Ve zbytku třetiny už se hrálo spíše bojovně, neboť domácí se logicky snažili ubránit postupový výsledek. Pardubice dál bušily do hradeckých bran, jenže fantastický Vomáčka už za svá záda žádný kotouč nepustil. Hosté přestříleli domácí tým, ale ke srovnání jim nepomohla ani power play.