24.1.2015

Junioři zvládli přestřelku v Jičíně a vyhráli počtvrté v řadě

JIČÍN — Nádherný a dramatický zápas sehráli junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v Jičíně, kde Liberec pořádal extraligové utkání. Severočeši šli sice v první třetině do vedení, ale Pardubice dokázaly po brankách Michaela Špačka, Luboše Adama a Denise Kusého zvrátit vývoj na svou stranu. V úvodu třetí části hry sice Bílí Tygři po dvou přesilovkách pět na tři srovnali stav, ale závěr patřil mladíkům v červených dresech. Ti po trefách Daniela Voženílka a Josefa Horyny, jenž se poprvé prosadil v juniorech, vyhráli 5:4 a potěšili tak své příznivce, kteří se k Řáholci vydali.

DHL extraliga juniorů, 43. kolo, sobota 24.1.2015, Zimní stadion Jičín

4:5
1:0, 0:3, 3:2
Branky a nahrávky: 14:17 Huňa, 41:14 Babec (Nezbeda, Šír), 41:57 Svoboda (Mrázek, Divila), 56:31 Huňa (Šír, Svoboda) – 22:10 Špaček (Voženílek), 24:14 Adam (Kusý), 29:28 Kusý (Chvojka, Bažant), 46:59 Voženílek (Pilný, Hlaváček), 52:41 Horyna (Hlaváček, Voženílek). Rozhodčí: Jechoutek – Šmika, Špůr. Vyloučení: 10:13, navíc Špaček (Pardubice) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 511. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5.
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Arlt, Divila, Husa, Mrázek, Šír, Tržický – Babec, Heřmánek, Huňa, Jedlička, Nezbeda, Paločko, Suska, Svoboda, Vondráček.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Franc, Horyna, Nedbal, Pilný – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kusý, Kysela, Pipek, Špaček, Velinský, Voženílek.