29.11.2014
Ondřej Mládek

Starší dorostenci si s chutí vystříleli postup do play off!

PARDUBICE — Důležité tři body v boji o postup do vyšší skupiny získali starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v poledním utkání proti Písku. Ten sice v první třetině po Francově trefě vyrovnával na 1:1, pak ale Východočeši dvěma góly z holí Denise Kusého a Adama Ružičky během jednoho oslabení (!) získali rozhodující náskok, který postupně navýšili brankami Davida Voženílka, Pavla Tomaníka, Miroslava Rohlíka a Dominika Mikulčáka. Pardubice dominovaly v celém utkání, soupeře přestřílely 67:12! S ohledem na ostatní výsledky si Východočeši zajistili postup do play off!

RAKO extraliga staršího dorostu, 26. kolo, sobota 29.11.2014, ČEZ Arena Pardubice

Písek

7:1
3:1, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 5:02 Franc (Roubal, Krejčík), 17:28 Kusý, 17:56 Ružička (Rudy, Kusý), 36:27 Voženílek (Rudy, Kusý), 42:56 Tomaník (Boček), 55:57 Rohlík (Budík), 59:21 Mikulčák – 17:00 Klas. Rozhodčí: Úlehla – Kis, Urubčík. Vyloučení: 5:7, navíc Rohlík – Turek, oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 50. Střely na branku: 67:12. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Budík, Faltys, Franc, Horyna, Mikulčák, Rudy, Vála – Cach, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Kusý, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Ružička, Tomaník, Voženílek.
Písek: Hauser – Klochko, Kozák, Novotný, Radoš, Rákosník, Turek – Hadrava, Javůrek, Klas, Marek, Pixa, Pokorný, Polanský, Strnad, Tejko, Torba.

Při předzápasovém pohledu do tabulky to byli favoritem utkání právě domácí, kteří se hned od úvodního vhazování hnali do útoku. Svůj drtivý tlak domácí korunovali v 6. minutě, úvodní brankou utkání. Martin Franc se vůbec nerozpakoval a střelou od modré rozvlnil síť až za překvapeným Hauserem – 1:0.

Poté však Východočeši nevyužili velké množství nadějných příležitostí a zákonitě přišel trest v podobě vyrovnání skóre. Přesně v čase 17:00 dopravil po svém úniku do domácí svatyně hostující Tomáš Klas – 1:1. Tato minuta byla na branky vůbec velmi štědrá. O osmadvacet vteřin později, všem ujel v oslabení Denis Kusý a bekhendovou střelou se nemýlil – 2:1.

Za dalších osmadvacet vteřin se opět ve stejném oslabení pardubický obránce Samuel Rudy nezdráhal vystřelit a kotouč skončil pár centimetrů za brankovou čarou hostů – 3:1.

Jestliže jsme v úvodní dvacetiminutovce nebyli svědky žádného závratného tempa, tak v prostřední části tempo hry výrazně opadlo. Domácí nadále mačkali svého soupeře jako uzrálý citron a jen brankář Hauser snesl v hostujícím kádru přísnější měřítko. O rozruch se postaral ve 37. minutě domácí David Voženílek, který z dorážky navýšil už tak pohodlný náskok svého týmu – 4:1.

Ve třetí třetině se hrálo už je o to, kolik branek hosté celkem obdrží. Ve 43. minutě skóre navýšil Pavel Tomaník, který převzal na útočné modré nádherný pas a v úniku překonal Hausera – 5:1.

V 56. minutě využili domácí přesilovou hru, a to pouhou jednu vteřinu před jejím skončením. Konkrétně to byl opět kapitán Východočechů Miroslav Rohlík, který měl snadnou práci a jen uklidil kotouč za marně se natahujícího Hausera – 6:1. Konečnou podobu výsledku dal 39 vteřin před závěrečnou sirénou domácí bek Dominik Mikulčák, pro kterého to byla premiérová trefa v kategorii staršího dorostu – 7:1.

Po skončení zápasu nastala v kabině starších dorostenců obrovská radost, protože po této tříbodové výhře postoupili do play off!