08.10.2014

Dva a půl tisíce fandů. První univerzitní derby pro Hradec!

PARDUBICE — Nádherný zápas proti sobě svedli studenti obou východočeských univerzit. 2657 diváků vidělo v ČEZ Areně výhru Univerzity Hradec Králové nad pardubickou 6:3. Všichni fanoušci si užili fantastický akademický hokej!

Nástup do utkání vyšel lépe Hradci Králové, už po dvanácti minutách vedl 3:0, domácí střídačka reagovala oddechovým časem. Ve druhé třetině Pardubice vyrovnaly hru, snížily a hnaly se za dalšími góly.

Univerzita Hradec Králové hnána svými fanoušky na západní tribuně si ale výhru nenechala vzít. Pardubice sice dvěma góly snížily na 3:5, ale gólem do prázdné brány si hosté nenechali výhru vzít a získali první východočeské derby.

To druhé by měl na začátku příštího akademického roku uspořádat klub Montfield HK.

Univerzitní derby, středa 8. října 2014 od 18.00 hodin:
UNIVERZITA PARDUBICE – UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ 3:6 (0:3, 1:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 28:31 Hemský (Pniok), 43:26 Hemský (Vlček, Škvor), 51:31 P. Moučka (Škvor) – 3:55 L. Bureš (Pecen), 4:35 Křečan (Komárek), 12:11 L. Bureš (Hlavatý, Procházka), 34:26 Křečan, 42:13 Brebera (Michálek), 59:35 Mečiar. Rozhodčí: Kis – Barek, Doleček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2657. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:6.
Univerzita Pardubice: Truhlář – Bancíř, Boguaj, Krejnus, Siváček, Škvor, Tvrdík, Wasserbauer – Bouda, Brukner, Fedor, Hemský, Holec, Kněžour, J. Moučka, P. Moučka, Petružálek, Pniok, Poulíček, Škoda, Vlček. Trenéři: Vladimír Martinec, Petr Filip a Jakub Bažant.
Univerzita Hradec Králové: Bernart – Budínský, Komárek, Mečiar, Pánek, Plíhal – Bohdanecký, Brebera, L. Bureš, M. Bureš, Hlavatý, Janoušek, Křečan, Macháň, Michálek, Procházka, Stehno. Trenéři: Jan Hrdina a Jiří Janoušek.