Redakce Pardubického hokejového Zvonu

Pardubičtí v NHL

V této rubrice, která vznikla ve spolupráci s redakcí hokejového bulletinu Pardubický hokejový Zvon vám přinášíme výsledky hokejistů, kteří hrávali za Pardubice, v nejslavnější lize světa – NHL.

Aleš Hemský (Edmonton Oilers)

Skvělý večer zažil v noci na neděli Aleš Hemský! Jeho tým přivítal na domácím ledě Krále z Los Angeles a Hemský byl pořádně vidět. Aleš strávil na ledě přes sedmnáct minut a byl u všech branek Oilers (Edmonton vyhrál 4:3). Jednu branku vstřelil v 49. sekundě druhé třetiny a na všechny ostatní přihrál, takže zaznamenal celkem 4 body (1+3). A vzhledem k tomu, že nebyl u žádné z obdržených branek, připsal si do bodování +/− 4 kladné body! Prostě skvělý večer, na který v Edmontonu jen tak nezapomenou.

41 utkání, 36 bodů (8+28), −3, 26 trestných minut
Střely na branku, úspěšnost střelby: 67, 11,94 %
Čas na ledě v posledním utkání: 17:21 minut
Průměrný ice time: 16:44 minut

Petr Průcha

Petr Průcha odehrál první utkání po přestávce solidně, jen se opět moc nedostával ke střelbě. Za třináct odehraných minut ve Philadelphii vystřelil dvakrát, gól nedal. Ale spolu se svými spoluhráči mohl být spokojen, jeho Rangers po dvou porážkách zvítězili.

47 utkání, 19 bodů (10+9), −12, 18 trestných minut
Střely na branku, úspěšnost střelby: 78, 13,2 %
Čas na ledě v posledním utkání: 13:20 minut
Průměrný ice time: 12:43 minut

Michal Rozsíval (New York Rangers)

Rangers si v prvním utkání po pauze poradili s Philadelphií, nejslabší tým soutěže porazili na jeho ledě 2:1. Michal Rozsíval byl na ledě zrovna v tom jediném momentu, kdy se domácí radovali ze vstřelené branky, ale to jeho celkový dojem z vítězného zápasu asi pokazilo jen částečně.

49 utkání, 24 bodů (5+19), 0, 28 trestných minut
Střely na branku, úspěšnost střelby: 61, 8,4 %
Čas na ledě v posledním utkání: 23:11 minut
Průměrný ice time: 23:00 minut

Jan Bulis (Vancouver Canucks)

Zatím platí to, že Jan Bulis zůstává hráčem Vancouveru. A to přesto, že sám projevil chuť odejít. Za Canucks nastoupil Bulis i v pátek večer v zatím posledním utkání týmu, který si brousí zuby na postup do play off. Domácí porážka s Los Angeles Kings tedy moc nepotěšila, ale vzhledem k mizernému začátku zápasu byl bod za remízu v prodloužení ještě dobrý. Jan Bulis odehrál necelých patnáct minut a moc se mu nedařilo, jeho čísla v kolonce plus/mínus se zase o kousek zhoršila.

48 utkání, 16 bodů (9+7), −9, 46 trestných minut
Střely na branku, úspěšnost střelby: 71, 12,7 %
Čas na ledě v posledním utkání: 14:55 minut
Průměrný ice time: 14:05 minut

Milan Hejduk (Colorado Avalanche)

Avalanche svedli v noci z pátku na sobotu v domácím prostředí velmi vyrovnaný souboj s Phoenixem a určitě je mrzelo, že jim k vítězství nestačilo ani vedení o dva góly 3:1 nebo 4:2, Colorado nakonec prohrálo 4:5 po nájezdech. Milan Hejduk vyslal dvě střely na branku, připsal si jeden záporný bod za účast na ledě při inkasovaném gólu a zařadil se mezi neúspěšné exekutory v klíčových nájezdech. Zápas, na který je nejlépe brzy zapomenout…

46 utkání, 30 bodů (15+15), +1, 32 trestných minut
Střely na branku, úspěšnost střelby: 157, 9,7 %
Čas na ledě v posledním utkání: 18:02 minut
Průměrný ice time: 17:00 minut

Dominik Hašek (Detroit Red Wings)

Detroit odehrál po přestávce, vyplněné zápasem hvězd v Dallasu, zatím jediný zápas – a v St. Louis (2:1 po prodloužení pro Blues) se do branky postavil Chris Osgood. Dominik Hašek vynechal tedy druhý duel po sobě a zdá se, že se trenéři odhodlali nechat ho chvilku sbírat síly a odpočívat. I když to po hokejové stránce vypadá pořád výborně, věk nezastavíš a Haškovy kvality budou potřeba především v play off.

37 utkání, 2183:05 minut
Výhry/prohry po 60 min, v prodloužení: 25/8, 1/4
Inkasované branky, úspěšnost zákroků: 71, 91,1 %