29.11.2013
David Záruba

Skvělý závěr! Pardubice otočily zápas s Třincem

PARDUBICE — Povedlo se! Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice slaví třetí domácí výhru v řadě! Ta dnešní proti Třinci byla ale secsakramentsky vydřená! Východočeši dlouho prohrávali, ale nejprve v power play srovnal Lukáš Radil, po něm hned na začátku prodloužení urval druhý bod Tomáš Nosek.

Tipsport extraliga, 25. kolo, pátek 29.11.2013, ČEZ Arena Pardubice

2:1p
0:1, 0:0, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 58:21 Radil (Zdráhal, Sýkora; 6/4), 60:55 Nosek (Radil; 4/4) – 13:10 Polanský (5/5). Rozhodčí: Husička, Turčan – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5 (2:3, 3:1, 1:1), navíc Bonk (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 7293. Střely na branku: 35:35 (9:17, 7:9, 18:9 – 1:0). Srážky: 16:15. Vhazování: 27:40. Blokované střely: 5:5. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Július Hudáček – Šimon Hrubec.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Zdráhal, Gregorc – Sýkora, Marha, Endál – Tybor, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Nosek – Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Martin Růžička, Bonk, Varaďa – Orsava, Polanský, Adamský – Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Růžička Marek, Rufer. Trenéři: Jiří Kalous a Pavel Marek.

Po zranění se do pardubické sestavy vrátil obránce Marek Ďaloga, který nahradil indisponovaného Jiřího Vašíčka. Hokejisté Pardubic chtěli Třinci vrátit porážku z prvního vzájemného utkání, které Oceláři ovládli poměrem 3:0.

Hudáček dvakrát vylapal Růžičku, nestačil jen na střelu Polanského

Pardubice odstartovaly zápas aktivněji. Během jednoho střídání nejprve pálil těsně vedle Endál, za okamžik se dokázal k bekhendové střele protlačit Sýkora. Třinec se do hry dostal díky přesilovce a hned bylo před Hudáčkem rušno. Linhart z dobré palebné pozice těsně minul, v závěru pak pláchl obraně Martin Růžička, avšak na Hudáčka si nepřišel.

Souboj třineckého kanonýra s gólmanem Pardubic pokračoval záhy. Tentokrát si Hudáček musel vyjet, aby zneškodnil Růžičkovu prudkou střelu z křídla. Méně štěstí měl slovenský brankář ve 14. minutě, kdy se ihned po buly prodral k puku Jiří Polanský a svižnou ranou otevřel skóre utkání – 0:1.

Východočeši inkasovaný gól těžko vstřebávali, a naopak to byli Oceláři, kdo nadále hrozil. Hudáček si během první části připsal celkem 16 zákroků. Domácí se dostali ke slovu až v závěru, kdy mohl srovnat Nosek, ale v řeži na brankovišti nedokázal puk došťouchat za čáru.

Branka nepadla, gólmani jistili pokusy z dálky

Pardubičtí trenéři po nevydařené první třetině stáhli hru na tři formace, dlouho to ale neneslo kýžený efekt. Další nebezpečný projektil vyslal v přesilovce Linhart, který si sjel mezi kruhy, Hudáček však byl opět na svém místě. Krátce nato si Hudáček připsal další čárku do kolonky k Martinu Růžičkovi. Tentokrát hbitým rozklekem zastavil střelu z první.

Po vzájemném vyloučení Kousala a Peterka si oba týmy vyzkoušely hru ve čtyřech proti čtyřem. Územní převahu si dlouho drželi Oceláři, ale nápadité kroužení k zakončení nevedlo. Hrubcovi pravidelně chystala práci Kousalova lajna, ale ani pohybliví útočníci nedokázali hnout nulou na kontě jistého Oceláře.

Při střelecké chuti byl zadák hostů Linhart. Ve 35. minutě vyslal na Hudáčkovu branku další projektil a kotouč prosvištěl těsně nad horní tyčí. Dost času ke střele měl v závěru i pardubický Zohorna, jeho dělovku Hrubec reflexivním pohybem odrazil daleko mimo hrací plochu.

Pardubice dlouho bušily marně, v závěru srovnal Radil

Pardubice se postupně dostávaly z třineckého sevření a ve třetí třetině měly herně navrch. Než se ale dostaly ke kýženému náporu, několikrát zahrozil Třinec. Polanský s Martinem Růžičkou měli dostatek času i prostoru ke kvalitnímu zakončení, ale oba své pokusy namířili přesně do Hudáčka.

Nejblíže k vyrovnání měli domácí paradoxně při oslabené. Nejprve obraně unikl Tybor, načež byl faulován a zakončení si mohl zopovat při samostatném nájezdu. Slovenský forvard sice dokázal Hrubce blafákem ošálit, ale třinecký brankář pak výstavním zákrokem lapačkou celou situaci zachránil. V pokračujícím oslabení měl další velkou šanci Petr Sýkora, který dokonce dotlačil puk za čáru, ale krátce předtím hlavní rozhodčí přerušil hru.

Pardubice se vyrovnání dočkaly v 59. minutě. Nabídnutou přesilovku totiž trenéři ještě vylepšili odvoláním brankáře a vyplatilo se. Obléhání Hrubcovy svatyně ukončil důrazný Lukáš Radil, který se za brankou otočil s pukem a zasunul jej za čáru – 1:1.

Pardubice otočily zápas v nastavení

Prodloužení se nehrálo ani celou minutu. Po akci Radila, který obkroužil branku, se k dorážce procpal Tomáš Nosek a se štěstím došťouchal puk do sítě – 2:1.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Dělba bodů po šedesáti minutách byla spravedlivá. Třinec byl lepší v první třetině, my zase ve třetí. Zápas jsme nezačali špatně, ale postupně nás soupeř dostal do herní krize. Při velkých šancích Třince nás podržel gólman Hudáček. V závěru třetí třetiny jsme zkusili power play a díky důrazu před brankou zaslouženě srovnali. Prodloužení bylo o jedné šanci.“

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): „Utkání jsme měli dobře rozehrané, ztratili jsme ho až v závěru třetí části brankou v oslabení. Kvůli chybičce v prodloužení pak domácí získali bod navíc. Jinak musím tým pochválit, jak utkání zvládl. Bohužel jsme ale zápas nedotáhli do vítězného konce.“