27.9.2013
Marek Votke

Starší dorostenci měli Liberec na lopatě, nakonec prohráli v prodloužení

PARDUBICE — Blizoučko byli starší dorostenci tříbodové výhře nad Libercem, nakonec v souboji s Bílými Tygry berou pouze bod. Dvakrát se v zápase trefil Michael Špaček, k němu se přidali Daniel Voženílek a Denis Kusý.

Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, pátek 27.9.2013, ČEZ Arena Pardubice

4:5p
2:1, 0:1, 2:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 7:16 Daniel Voženílek (Havrda), 19:50 Špaček, 53:47 Kusý, 55:30 Špaček – 2:54 Král (Gecko), 35:16 Šír (Sviták, Lakatoš), 47:05 Ordoš (Šír), 55:46 Ordoš (Běhula), 62:14 Král (Lakatoš, Běhula). Rozhodčí: Vampola – Kleprlík, Kratochvíl. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 90. Střely na branku: 32:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Benýšek, Budík, Franc, Kučera, Procházka, Vyskočil – Havrda, Hlaváček, Jajcay, Kusý, Martinec, Musil, Panna, Rohlík, Špaček, Velinský, Daniel Voženílek.
Bílí Tygři Liberec: Stezka (20:00 Stezka) – Balabán, Běhula, Divila, Klinger, Mečíř, Tržický – Babec, Gecko, Chlum, Kačírek, Král, Lakatoš, Ordoš, Šír, Solenský, Sviták, Zachar.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům z Liberce. Hned ve třetí minutě Zdeněk Král ostal v ne zrovna nebezpečné šanci, ovšem jeho střela zapadla Vejmelkovi přesně mezi beton a tyčku – 0:1.

Za nedlouho poté rozhodčí poslal na trestnou lavici krátce po sobě po jednom hráči z obou týmů a při hře čtyři na čtyři udeřily Pardubice. Filip Havrda poslal přesnou přihrávku na Daniela Voženílka a ten střelou zápěstím srovnal – 1:1.

Zbylý průběh prvního dějství se nesl v klidném duchu, ovšem další důležitá situace přišla na jeho konci. Rozhodčí poslal na trestnou lavici za podražení Jakuba Procházku a při následném vlastním oslabení udeřil borec s extraligovými zkušenostmi Michael Špaček. I přesto, že byl faulovaný, se dostal až do zakončení, které provedl přesně – 2:1.

Druhá třetina spíše než góly nabídla sérii několika menších trestů na obou stranách. Ani jeden z nich se ovšem aktérům dnešního utkání nepovedlo potrestat. Naopak, zhruba v polovině utkání se vyznamenal Karel Vejmelka, když svou lapačkou doslova zničil Jana Ordoše, který už ve 100procentní šanci zavěšoval pod víko.

Jeden gól ve druhé třetině diváci ale přece jen viděli. A padl do pardubické sítě, když se švihem z pravého kruhu prosadil Radek Šír – 2:2.

Poslední dějství dnešního zápasu mělo zcela jiné rozměry než dosavadní průběh utkání. Do vedení poslal liberecké hokejisty střelou z mezikruží Jan Ordoš – 2:3.

Pět minut na to si odpověď připravil Denis Kusý, jenž prokázal své individuální schopnosti, objel několik hráčů soupeře a opět vyrovnal – 3:3.

O další dvě minuty později se domácí radovali znovu. Po druhé v zápase ve vlastním oslabení ujel Michael Špaček a vrátil vedení na pardubickou stranu – 4:3.

Ani to ovšem nebylo poslední, co se přihodilo. Liberec jasně ukázal, že se nehodlá jen tak vzdát a o pouhých šestnáct vteřin později doklepl za Vejmelku střílenou přihrávku Jan Ordoš – 4:4.

Přestřelka v posledních minutách vyústila až v prodloužení, které možná i díky osobnímu trestu Daniela Voženílka za nesportovní chování lépe zvládli hosté. Liberecká formace rozložila pardubickou obranu včetně brankáře a pro Zdeňka Krále stojícího před ležícím Karlem Vejmelkou nebyl problém rozhodnout utkání střelou pod víko – 4:5.