27.09.2011

Zápas s příchutí derby. Dorazí na Spartu desetitisícová návštěva?

PARDUBICE — Chutnou dohrávku 4. kola Tipsport extraligy mají dnes na programu hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti přivítají od 18.00 hodin rivala z hlavního města – tým HC Sparta Praha. Pardubice touží před napěchovanými tribunami porazit Spartu doma podesáté v řadě!

2011/2012, 4. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Sparta Praha
  • Posledních devět vzájemných zápasů v pardubické ČEZ Areně skončilo vítězstvím Pardubic. Sparta vyhrála v Pardubicích před 1638 dny. Přidají Východočeši desátou výhru v řadě?
  • Elitní sparťanští střelci Petr Ton, Michal Broš a Petr Tenkrát nevstřelili v této extraligové sezoně ještě ani branku. Udrží je Pardubice na uzdě?
  • V případě tříbodové výhry mohou jít Pardubice do čela Tipsport extraligy. Povede se to a klopýtnou Kladno s Litvínovem?
  • Pardubický trenér Pavel Hynek trénoval v minulosti pražskou Spartu, Josef Jandač byl v minulé sezoně trenér Pardubic. Ty vedl od loňského listopadu do konce sezony právě s Pavlem Hynkem. Který kouč bude úspěšnější?
Úterý 27. září 2011 od 18.00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Po dvou výhrách Pardubic přišlo mírné zklamání. Hokejisté Pardubic měli na to, aby v neděli ve Zlíně bodovali, nakonec si však na východ Čech přivezli těsnou porážku 1:2. Hosté sice na Zimním stadionu Luďka Čajky vedli, domácí dokázali ve třetí třetině skóre otočit a Pardubice porazit.

„V první třetině byli domácí aktivnější. Na začátku druhé třetiny jsme dokázali skórovat. Jednogólový náskok jsme bránili celou druhou dvacetiminutovku. Je škoda, že ve třetí třetině dokázal soupeř srovnat výsledek. Pět minut před koncem jsme věřili, že odvezeme minimálně bod. Po individuální chybě jsme se připravili o lepší výsledek,“ komentoval jednogólovou porážku pardubický kouč Pavel Hynek.

Přes nedělní prohru mohou Pardubice teoreticky vyskočit do čela naší nejvyšší hokejové soutěže. Na špici vede jediná cesta: Pardubice musí získat tři body a doufat v klopýtnutí protivníků.

V prvním utkání doma se Pardubicím vedlo, porazily Liberec 5:2. „Věřím, že zase předvedeme dobrý výkon a ten se bude odvíjet od dobrého pohybu a kombinace,“ řekl směrem k dnešnímu duelu pardubický kouč.

Sparta v letošní sezoně ještě nevyhrála, v dosavadních třech zápasech získala dva body za remízy v šedesáti minutách doma s Libercem a v neděli na ledě Komety Brno. „Určitě je to mužstvo s potenciálem hrát celoplošný hokej,“ poznamenal kouč Východočechů.

Proti sobě se v dnešním utkání postaví bývalí kolegové. Pavel Hynek byl s Josefem Jandačem parťákem v minulé sezoně, kdy dovedli Pardubice k bronzovým medailím. „Beru to jako každý jiný zápas, jako každého jiného soupeře. To, že tam bude Pepík, ani tak nevnímám. I když si občas zavoláme," dodal Pavel Hynek, který v minulosti v pražské Spartě působil.

Zápas bude zajímavý i pro Coreyho Elkinse tím, že si zahraje proti svému švagrovi. Tím je sparťanský útočník Alex Foster, bratr Coreyho manželky Genevieve Marie.

Nové mužstvo Sparty se zatím sehrává, Pražané však nepodléhají panice z toho, že v nové sezoně ještě nevyhráli. „Nejsme pod žádným extra tlakem. Sparta je vždy pod tlakem od prvního zápasu sezony. My máme nové mužstvo, které půjde zápas od zápasu, a je nám jedno, proti komu hrajeme. Je nám i jedno, jestli hrajeme doma, nebo venku,“ poznamenal asistent trenéra Patrik Martinec.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Rákos, Kousal – Buchtele, Zohorna, Radil.
HC Sparta Praha Pöpperle – Milam, Sersen, Hanzlík, Krstev, Kučný, Philipp, Husák – Tenkrát, Broš, I. Rachůnek – Pacovský, Bližňák, Ton – Treille, Foster, Lapšanský – Přibyl, Žalčík, T. Rachůnek.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Sparta Praha, a. s.
Adresa: HC Sparta Praha a. s., Tesla Arena, Za Elektrárnou 419, 170 00 Praha 7

E-mail: office@hcsparta.cz
Telefon, fax: 266 727 454, 224 232 251

Rok založení klubu: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená v kombinaci s černou a stříbrnou
Kapacita stadionu: 14 500 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006, 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2010/2011 2 – 0 – 0 – 1 – 1 8:6 3:1 1:2 4:1 2:0
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).