29.03.2010

Starší dorost vyrazil bojovat o titul!

PARDUBICE — Mezi nejlepší čtyři celky své kategorie postoupili starší dorostenci HC Eaton Pardubice. Ti v play off porazili Vsetín a České Budějovice a zajistili si tak účast na finálovém turnaji, který dnes začíná v Prostějově.

Účastníci finálového turnaje extraligy staršího dorostu v sezoně 2009/2010

HC Eaton Pardubice
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
HC Vítkovice Steel

Pro tým staršího dorostu HC Eaton Pardubice je účast na finálovém turnaji v Prostějově obrovským úspěchem. Východočeši by rádi dosáhli na medaili. Mladí „Pardubáci“ postupně změří síly s Vítkovicemi, Spartou Praha a Slavií Praha.

„Je to mimořádný úspěch, že jsme se dostali až na finálový turnaj. Na něm se popereme o titul. Úspěchem bude zisk medaile, ale my samozřejmě myslíme na tu nejcennější,“ uvedl asistent trenéra staršího dorostu Vladimír Šťastný.

V obou sériích play off museli pardubičtí dorostenci otáčet nepříznivý stav 0:1 na zápasy. Proti Vsetínu a Českým Budějovicím se jim to povedlo. Navíc výkony mladých Východočechů měly vzestupnou tendenci.

I proto neodjíždějí Pardubice bez šancí. „Celkem si věříme, protože se to bude hrát na neutrální půdě, podmínky budou pro všechny stejné. Máme tam soupeře, se kterými jsme letos bodovali,“ připomněl Vladimír Šťastný.

„Vítkovice jsme dvakrát porazili v nadstavbě, Slavii jsme také porazili, prohráli jsme jen se Spartou. Tým se dává dohromady i po kolektivní stránce, jsme hodně spokojeni s tím, jak si kluci pomáhají. Snad se to přenese i do turnaje,“ dodal pardubický trenér.

Finálový turnaj se hraje systémem každý s každým s tím, že vítěze určí celková tabulka po odehrání všech zápasů.

Cesta starších dorostenců do finálového turnaje

1. zápas osmifinále play off extraligy staršího dorostu, středa 10. března 2010:
VHK VSETÍN – HC EATON PARDUBICE 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 6:09 Žák (Daněk), 33:04 Ptáčník (Jurík, Slováček), 55:12 Kajaba (Hurtík, Tyralík) – 19:26 Nosek. Rozhodčí: Škach – Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 660. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Stav série: 1:0.
VHK Vsetín: Kohn – Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Kovář – Kozák, Podešva, Kajaba – Káňa, Daněk, Klimek – Jurík, Slováček, Ptáčník – Kývala, Kitsberger, Pokorný.
HC Eaton Pardubice: Langhammer – Škvor, Havlík, Lenoch, Starý, Beneš, Voženílek – Vachutka, Šťastný, Březina, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Vlček, Hemský, Půhoný, Moučka.

2. zápas osmifinále play off extraligy staršího dorostu, pátek 12. března 2010:
HC EATON PARDUBICE – VHK VSETÍN 5:2 (1:1, 1:0, 3:1).
Branky a nahrávky: 11:06 Březina (Zrůst, Starý), 32:20 Hemský (Nosek), 46:14 Zrůst (Březina), 51:16 Lenoch, 58:50 Starý – 17:18 Pelc (Klimek, Káňa), 48:22 Kozák. Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:4, navíc Podešva (Vsetín) 10 minut osobní trest. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2. Stav série: 1:1.
HC Eaton Pardubice: Langhammer – Škvor, Žemlička, Havlík, Lenoch, Starý, Beneš – Vachutka, Březina, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Hemský, Půhoný, J. Moučka.
VHK Vsetín: Kohn – Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Kovář – Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Slováček, Kozák, Pokorný, Klimek, Kajaba.

3. zápas osmifinále play off extraligy staršího dorostu, sobota 13. března 2010:
HC EATON PARDUBICE – VHK VSETÍN 7:0 (0:0, 3:0, 4:0).
Branky a nahrávky: 25:59 Půhoný (Nosek), 31:30 Starý (Beneš), 34:34 Šťastný (Březina, Vachutka), 49:50 Půhoný (Hemský), 53:05 Hemský (Lenoch), 55:20 Hemský (Půhoný, Nosek), 58:06 Nosek (Starý). Rozhodčí: Homola – Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 6:4, navíc Březina 5 minut a osobní trest do konce utkání, Beneš 10 minut osobní trest – Žák 5 minut a osobní trest do konce utkání, Jurík 10 minut osoabní trest a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 7:0. Konečný stav série: 2:1.
HC Eaton Pardubice: Langhammer – Škvor, Žemlička, Havlík, Lenoch, Starý, Beneš, Voženílek – Vachutka, Šťastný, Březina, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Vlček, Hemský, Půhoný, J. Moučka.
VHK Vsetín: Kohn – Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Báchor, Kovář – Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Slováček, Kozák, Pokorný, Klimek, Kajaba.

1. zápas čtvrtfinále play off extraligy staršího dorostu, středa 17. března 2010:
HC ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC EATON PARDUBICE 6:3 (2:0, 3:0, 1:3).
Branky a nahrávky: 3:24 Rousek (Babka), 15:40 Rousek z trestného střílení, 21:06 Švihálek, 22:21 Přibyl (Sekera), 27:26 Moudrý (Přibyl, Sekera), 55:14 Bernat (Koblasa) – 41:10 J. Moučka (Žemlička), 42:46 Šťastný (Vlček, P. Moučka), 43:39 J. Moučka (Hemský, Tomín). Rozhodčí: Horák – Šperl, Flegl. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3. Stav série: 1:0.
HC České Budějovice: Bláha – Jank, Plášil, Kříž, Štěpán, Prokop, Předota, Liška, Heřmánek – Rousek, Švihálek, Babka – Trummer, Bernat, Koblasa – Sekera, Přibyl, Moudrý – Zvoník, Bárta, J. Beneš.
HC Eaton Pardubice: Langhamer (27:26 Bernart) – Starý, Žemlička, Škvor, Havlík, Lenoch, Rychlík, P. Beneš, Voženílek – Šťastný, Březina, P. Moučka, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Vlček, Hemský, J. Moučka, Půhoný.

2. zápas čtvrtfinále play off extraligy staršího dorostu, pátek 19. března 2010:
HC EATON PARDUBICE – HC ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:3 (1:0, 2:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 5:57 Škvor (J. Moučka), 21:33 Beneš (Nosek, Starý), 27:51 Hemský (Beneš), 45:36 Půhoný (Nosek) – 32:52 Sedlák (Jank, Plášil), 48:56 Bernat (Koblasa, Předota), 59:33 Bernat (Rousek). Rozhodčí: Wagner – L. Podrazil, R. Podrazil. Vyloučení: 11:10, navíc Starý 5 minut a osobní trest do konce utkání, Havlík, Hemský oba 10 minut osobní trest – Prokop, Sedlák oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 200. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3. Stav série: 1:1.
HC Eaton Pardubice: Langhamer – Starý, Žemlička, Škvor, Havlík, Lenoch, Beneš – Šťastný, Březina, Moučka, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Vlček, Hemský, J. Moučka, Půhoný, Vachutka.
HC České Budějovice: Bláha – Jank, Plášil, Kříž, Štěpán, Prokop, Předota, Liška, Heřmánek – Rousek, Švihálek, Babka – Trummer, Bernat, Koblasa – Sekera, Přibyl, Moudrý – Zvoník, Bárta, Sedlák.

3. zápas čtvrtfinále play off extraligy staršího dorostu, sobota 20. března 2010:
HC EATON PARDUBICE – HC ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 5:02 Půhoný (Zrůst, Nosek), 29:45 Půhoný (Nosek), 42:43 Vachutka (Březina), 51:50 Šťastný (Tomín) – 13:01 Sedlák (Jank, Trummer). Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 260. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Konečný stav série: 2:1.
HC Eaton Pardubice: Langhamer – Starý, Žemlička, Škvor, Havlík, Lenoch, Rychlík, P. Beneš, Voženílek – Šťastný, Březina, P. Moučka, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Vlček, Hemský, J. Moučka, Půhoný, Vachutka.