14.03.2010

Pardubice hrály play off s Třincem dvakrát. Vždy dokázaly postoupit

PARDUBICE — Třetí vzájemný souboj ve vyřazovacích bojích nabídne čtvrtfinálová série play off České pojišťovny HC Eaton Pardubice – HC Oceláři Třinec. Oba kluby, které dříve spojovala velká rivalita, spolu hráli ve čtvrtfinále a v semifinále. V obou případech byl úspěšnější pardubický tým.

Třinec po svém postupu mezi hokejovou elitu v roce 1995 se v extralize rychle zabydlel a v sezoně 1996/1997 poprvé v historii postoupil do play off. V té době hrálo za Třinec dost bývalých hráčů Pardubic v čele s tehdy fenomenálním Richardem Králem. V brance zase čaroval Radovan Biegl.

Druhý vzájemný souboj v play off přišel před sedmi lety. Východočeši po vítězství v základní části postoupili přes Znojmo do semifinále, kde se utkali s Třincem. I tehdy vedl třineckou eskadru Richard Král, kterého doplňovali expardubičtí Marek Zadina nebo Jiří Malinský s Petrem Jančaříkem.

1996/1997: dva půltucty doma poslaly Pardubice do semifinále

Obrat o 180 stupňů nastal ve velmi důležité sezoně 1996/1997 z hlediska historie pardubického hokeje. O rok dříve bojovali Východočeši o holou záchranu v prolínací soutěži s Kometou Brno, Opavou a Přerovem.

Na počátku sezony 1996/1997 přišel do Pardubic charismatický trenér Miloš Říha a svůj mladý soubor dovedl k pátému místu po skončení základní části. Až v jejím závěru se třineckým hokejistům podařilo Pardubice přeskočit a získat tak výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinálovou sérii.

V ní však excelovali hokejisté Pardubic. Těm se povedlo přesvědčivě vyhrát už první v Třinci 4:1. V odvetě byl sice lepší slezský celek po výhře 4:3, ale odvety před beznadějně vyprodanými tribunami pardubického zimního stadionu vyšly lépe pro Východočechy: 6:1 a 6:0.

1. zápas čtvrtfinále play off, pátek 14. března 1997:
HC ŽELEZÁRNY TŘINEC – HC POJIŠŤOVNA IB PARDUBICE 1:4 (0:0, 1:1, 0:3).
Branky a nahrávky: 31. Machulda – 31. Hejduk, 43. Kábrt (Cypljakov), 47. Kudrna, 60. Blažek (Kudrna, Lubina). Rozhodčí: Kolísek – Český, Bláha. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4500. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Stav série: 0:1.
HC Železárny Třinec: Biegl – Jančařík, Sekeráš, Kuntoš, Zetek, Číhal, Hučko – Kaděra, Štraub, Kontšek – Zadina, Král, Novotný – Adamčík, Machulda, Zajonc. Trenéři: Alois Hadamczik a Aleš Mach.
HC Pojišťovna IB Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch, Píša, Cyplakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka. Trenéři: Miloš Říha a Josef Paleček.
Dalekonosná střela pardubického juniora Kábrta, jíž v začátku poslední třetiny zvýšil na 2:1, zcela ochromila domácí tým. Musel otevřít hru, ale tím dal výborně bránícímu soupeři prostor k rychlým útokům. Z jednoho také Kudrna po Hučkově zaváhání potvrdil první vítězství Pardubic. Zápas se od začátku nesl v duchu vyřazovacích bojů. Nervozita byla na hokejistech znát a hře scházely tempo a spád, protože se víc bojovalo, než hrálo. I přes těsnou až destruktivní obranu ve středním pásmu měly oba týmy hlavně v úvodu mnoho šancí, brankáři však byli výborní. Teprve v 31. minutě oba kapitulovali. Nejprve při přesilovce si na útočné modré čáře nerozuměl Král se Zetkem, čehož využil bleskurychlý Hejduk, a jen pár vteřin poté zůstal sám před pardubickou bránou Machulda a srovnal. Po trochu šťastné Kábrtově brance se domácí i přes změny v sestavě na chvíli vytratili, inkasovali další branku a Pardubice výhru ubránily.

2. zápas čtvrtfinále play off, sobota 15. března 1997:
HC ŽELEZÁRNY TŘINEC – HC POJIŠŤOVNA IB PARDUBICE 4:3 (3:1, 0:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 13. Král, 17. Novotný, 19. Adamčík, 50. Zajonc – 9. S. Procházka (Kudrna), 23. Jantovský (Blažek, Augusta), 52. Martinec (Mudroch). Rozhodčí: Pasker – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4250. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Stav série: 1:1.
HC Železárny Třinec: Biegl – Jančařík, Sekeráš, Kuntoš, Zetek, Číhal, Hučko – Kaděra, Štraub, Kontšek – Zadina, Král, Novotný – Adamčík, Machulda, Zajonc – Daňo. Trenéři: Alois Hadamczik a Aleš Mach.
HC Pojišťovna IB Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Píša, Cypljakov, Malinský, Mudroch – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka. Trenéři: Miloš Říha a Josef Paleček.
Napínavý až do posledního vhazovaní byl i druhý souboj Třince s Pardubicemi. Domácí sice v parádní druhé desetiminutovce první třetiny připomínali smršť, dali tři góly, ale Pardubičtí díky výbornému napadání ve středním pásmu pokaždé alespoň snížili a byli velmi nebezpeční. Třinec začal oproti úvodnímu zápasu mnohem agresivněji a rychleji a nic na tom nezměnila ani první branka, kterou pardubický Procházka vstřelil po závaru před Bieglem. K velkému tlaku domácí přidali branky až v závěru třetiny. Byly hned tři a lahůdková byla zejména ta poslední Adamčíkova, když na milimetr přesnou přihrávku Zajonce vypálil z voleje přímo pod horní tyč Salfického brány. Pardubice také dokázaly nacházet mezery v třinecké obraně, řadu šancí si vypracovaly důsledným forčekováním a přesnými pasy z obrany na rozjeté spoluhráče. Všechny se však rozbíjely o výborného Biegla. Neméně zdatně mu však sekundoval i hostující Salfický, takže přestože se hrálo mnohem útočněji a agresivněji než v prvním zápase, branky nepadaly. Naději hostům ještě osm minut před koncem vykřesal Martinec, který v úniku snížil na rozdíl branky, ale koncentrovaný Třinec už soupeře nepustil ani ke hře bez brankáře.

3. zápas čtvrtfinále play off, úterý 18. března 1997:
HC POJIŠŤOVNA IB PARDUBICE – HC ŽELEZÁRNY TŘINEC 6:1 (2:1, 2:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 3. Blažek (Jantovský), 18. Cypljakov (Píša), 28. Mudroch (Koudelka), 29. Hejduk (Kudrna, Cypljakov), 54. Mudroch (M. Procházka), 60. Kudrna (Plášek, Píša) – 13. Sekeráš. Rozhodčí: Kolísek – Charvát, Pešan. Vyloučení: 13:14. Využití: 3:1. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1. Stav série: 2:1.
HC Pojišťovna IB Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch, Píša, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka – M. Procházka. Trenéři: Miloš Říha a Josef Paleček.
HC Železárny Třinec: Biegl (29. Lucák) – Jančařík, Sekeráš, Kuntoš, Zetek, Číhal, Hučko – Kaděra, Štraub, Kontšek – Zadina, Král, Novotný – Adamčík, Machulda, Zajonc. Trenéři: Alois Hadamczik a Aleš Mach.
V senzační náladě na vyprodaném stadionu sfoukly kompaktní Pardubice prestižního rivala. Domácím se kouzelně vyvedly úvodní minuty. Třásli se soupeřem, jako by jej chtěli připravit o duši. Hned v první přesilovce provlékl Blažek puk mezi nohama zmateného brankáře Biegla. Ve třetině našlapané dvanácti tresty se góly vylouply jen při početní nerovnosti. Nejprve Sekeráš umístěnou ranou vyrovnal, po chvíli pak Cypljakovovo nahození doplachtilo až do Bieglovy brány. Už tak atraktivní utkání ještě nabíralo tempo. Třinečtí umně kombinovali a často stříleli, jenže výtečný gólman Barta vždy spadl do rozkleku včas. Pardubičtí místo účelného zakončení mnohokrát dovezli puk až k zadnímu mantinelu, Bieglovi proklouzl teprve Mudrochův bekhendový pokus z otočky. Před druhou přestávkou se čtyři Třinečtí nestačili vrátit z útočné vyjížďky, trojice Cipljakov, Kudrna a Hejduk si pošpásovala s osamoceným obráncem Kuntošem a Pardubice vedly už 4:1. Trenér hostů Hadamczik zkusil zápas zachránit překopáním útoků a výměnou lehce zraněného Biegla Lucákem. Jeho svěřenci ovšem vyhráli pouze ve rvačkách.

4. zápas čtvrtfinále play off, středa 19. března 1997:
HC POJIŠŤOVNA IB PARDUBICE – HC ŽELEZÁRNY TŘINEC 6:0 (3:0, 1:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 1. Hejduk, 15. Kudrna (S. Procházka), 19. S. Procházka (Cypljakov), 31. Hejduk (Martinec), 48. Blažek (Pácal, Lubina), 56. Plášek (M. Procházka). Rozhodčí: Pasker – Brázdil, Halas. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 6:0. Konečný stav série: 3:1.

2002/2003: vypjatou sérii Pardubice zvládly a šly do finále

Oba letošní čtvrtfináloví soupeři se naposledy střetli v sezoně 2002/2003. Pardubice excelovaly v její základní části, kdy dokázaly vyhrát třiatřicet zápasů, úvodní část sezony ovládly obrovským patnáctibodovým náskokem na druhou Slavii Praha.

Třinec skončil po základní části na čtvrtém místě, a tak tentokrát měli výhodu domácího prostředí v úvodu série Východočeši. První zápas přinesl kanonádu Pardubic, ty vyhrály 10:2! Druhý zápas zvládl lépe Třinec, a tak se na Slezsko cestovalo za stavu 1:1 na zápasy.

Pardubice však dokázaly vyhrát třetí duel a po porážce v tom čtvrtém přivezly pod Kunětickou horu lichotivý stav 2:2 na zápasy. Hokejisté ČSOB Pojišťovny poté využili výhodu domácího prostředí v pátém zápase a postup stvrdili v Třinci, kde rozhodující gól v prodloužení vyrovnaného utkání vstřelil Tomáš Blažek.

1. zápas semifinále play off, čtvrtek 20. března 2003:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 10:2 (2:0, 4:1, 4:1).
Branky a nahrávky: 6. Pištek (Mikeska), 20. Lubina (Mudroch), 28. M. Sýkora (Mudroch, Blažek), 29. P. Sýkora (Pácal), 33. Kolář (Koukal), 38. Pospíšil, 42. Duben (Kropáč), 42. Kolář (Pácal), 50. M. Sýkora (Lubina), 57. Průcha (Koukal, M. Sýkora) – 21. Gřegořek (Zadina), 53. Janků (Pavelek, Čakajík). Rozhodčí: Homola, Nečas – Guth, Rittich.
Vyloučení: 3:6, navíc Král (Třinec) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 54:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:2, 10:2. Stav série: 1:0.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Duben, Zábranský, Pácal – Kudrna, Blažek, Lubina – Janecký, Mikeska (34. Kropáč), Pištek – P. Sýkora, T. Divíšek, Pospíšil – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
HC Oceláři Třinec: Lakosil (33. Horčička) – L. Procházka, Jančařík, Gřegořek, Malinský, Čakajík, Žabka, Štefanka, Houdek – Ivan, Martynek, Skořepa – Zadina, Král, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Bordowski, Meluzín, Zbořil. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
Pouze první třetina úvodního zápasu v pardubické Duhové aréně připomínala vypjaté duely o mistrovský titul. Východočeši vyhráli první dějství 2:0, nicméně víc šancí si vytvořili hokejisté Třince, kteří třikrát trefili Svobodovu brankovou konstrukci. Utkání začalo otevřeným hokejem. Ani jedna strana nevsadila na přísnou defenzivu, takže na ledě byla k vidění spousta pěkných akcí. Ve druhé třetině ještě korigoval průběžné skóre hostující Gřegořek. Jenže pak už ve vyprodané hale koncertovali jen Pardubičtí. V polovině zápasu se rychle za sebou trefili bratři Sýkorové, pátý gól přidal mladý Kolář, těsně před druhou sirénou se radaval ještě Pospíšil. Ten s přispěním brusle Zbořila překonal Horčičku, který po páté brance vystřídal v kleci Ocelářů Vlastimila Lakosila. Závěr zápasu pak řešil už pouze otázku, kam až vyskočí počet přesných zásahů Východočechů. Díky průniku Průchy se vděční diváci dočkali „desítky“ a také rekordního vítězství pardubického klubu ve vyřazovacích bojích.

2. zápas semifinále play off, pátek 21. března 2003:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:4 (1:1, 1:3, 1:0).
Branky a nahrávky: 11. M. Sýkora (P. Sýkora, T. Blažek), 29. Kudrna (Lubina), 41. Kropáč (T. Divíšek) – 4. Malinský (R. Král), 22. Marek (Žabka), 25. Pavelek (Čakajík, Marek), 26. Zadina (Gřegořek). Rozhodčí: Svoboda, Venglář – Pospíšil, Chytil. Vyloučení: 14:12, navíc, Jančařík 5 minut a osobní trest do konce utkání, R. Král (oba Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 9180. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4. Stav série: 1:1.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda – Novotný, Duben, M. Sýkora (27. Čáslava), Mudroch, Pácal, Zábranský – Janecký, Mikeska, Pištek – Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Pospíšil – Kolář, Koukal, Průcha, od 28. navíc Kropáč. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
HC Oceláři Třinec: Lakosil – Gřegořek, Malinský, Houder, Jančařík, Čakajík, Žabka, L. Procházka, Štefanka – Zadina, Král, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Bordowski, Martynek, Skořepa – Ivan, Meluzín, Polončič. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
Třinečtí hokejisté se oklepali ze čtvrtečního desetibrankového debaklu a dokázali v pátečním druhém zápase semifinálové série play off zvítězit v Pardubicích 4:3 a vyrovnat stav série na 1:1 na zápasy. O výhře Ocelářů rozhodly tři po sobě rychle jdoucí branky v úvodu druhé třetiny. Nerozhodný stav 1:1 po úvodní části hry přepracovaly ve vedení Třince 4:1 góly Marka, Pavelka a Zadiny v rozmezí čtyř minut a pěti sekund. Dorážka Kudrny ve 29. minutě a úspěšná trefa Kropáče po šedesáti vteřinách třetí třetiny sice utkání zdramatizovaly, vyrovnat již ale Pardubičtí nedokázali. Utkání kvůli zranění vazů v koleni nedohrál domácí obránce Michal Sýkora.

3. zápas semifinále play off, pondělí 24. března 2003:
HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 1:4 (0:0, 1:3, 0:1).

Branky a nahrávky: 27. Marek (Janků) – 23. Koukal (Kolář, Průcha), 32. Kropáč (Mikeska), 38. Pácal (Blažek, Lubina), 43. Blažek (Mudroch, Pácal). Rozhodčí: Homola, Nečas – Bláha, Pešek. Vyloučení: 9:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4750. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Stav série: 1:2.
HC Oceláři Třinec: Lakosil – Gřegořek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Čakajík, Štefanka – Zadina, Král, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Bordowski, Meluzín, Zbořil – Ivan, Martynek, Skořepa. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda – Novotný, Duben, Pácal, Mudroch, Čáslava, Janecký – Kropáč, Mikeska, Pištek – P. Sýkora, Divíšek, Tvrdík – Kudrna, Blažek, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Vyrovnané klání nabízelo nejrůznější varianty vývoje, nicméně průběh duelu ukázal na větší pohodu v táboře Východočechů. Třinečtí hokejisté se drželi do poloviny zápasu. První branku soupeře vymazal domácí kanonýr Jan Marek. Ovšem do druhé sirény se trefili pardubičtí Kropáč a Pácalem a hned na začátku třetí třetiny překonal brankáře Lakosila pohotovou dorážkou Blažek. Na rozhodující obrat pak už domácí mužstvo nedokázalo reagovat. Hosté si klíčový náskok vybudovali v druhé části hry a vítězný Kropáčův gól ve vlastním oslabení pojistili dalšími dvěma brankami v přesilovkách. Pardubicím nijak neublížila ani nutná improvizace v sestavě, v níž se veterán Janecký musel při neúčasti obránců Sýkory se Zábranským přesunout z obvyklé pozice v útoku na místo levého beka.

4. zápas semifinále play off, úterý 25. března 2003:
HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 4:2 (1:1, 2:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 17. Pletka (Malinský, Zadina), 29. Pletka (Zadina), 40. Marek (Král), 60. Pavelek (Král) – 5. P. Sýkora (Tvrdík), 27. Lubina (Blažek). Rozhodčí: Svoboda, Venglář – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 12:12, navíc Lubina 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4708. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2. Stav série: 2:2.
HC Oceláři Třinec: Lakosil – Gřegořek, J. Malinský, Čakajík, Žabka, L. Procházka, Jančařík, Houdek, Štefanka – Zadina, Král, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Bordowski, Martynek, Skořepa – Hašek, Ivan, Meluzín. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda (60. Barek) – Novotný, Pospíšil, Pácal, Mudroch, Čáslava, Janecký, od 60. minuty navíc Mocek – Kropáč, Mikeska, Pištek – Kudrna, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Tvrdík – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Už sedmnáct sekund před třetí sirénou odvolal trenér Miloš Říha většinu svého mužstva do kabiny. Tímto gestem zareagoval na gólovou pojistku třineckého Zdeňka Pavelka, který trefou do prázdné branky při soupeřově power play pečetil vítězství Ocelářů 4:2 ve čtvrtém semifinálovém duelu. Pardubice v úterý dvakrát vedly, avšak domácí útočník Václav Pletka vždy dokázal jednobrankový náskok smazat. Nejprve v 17. minutě dorážkou Malinského střely vyrovnal na 1:1, ve 29. minutě překonal Adama Svobodu po nádherné individuální akci a srovnal na 2:2. Sekundu před třetí sirénou pak zaznamenal vítěznou branku v přesilové hře pěti proti třem pohotovou dorážkou kanonýr Jan Marek. Pardubice byly znovu nuceny improvizovat v sestavě. Vedle zraněných Michala Sýkory a Zábranského chyběl potrestaný Duben a kouč Miloš Říha zařadil do obrany dokonce dva útočníky, Janeckého a Pospíšila.

5. zápas semifinále play off, pátek 28. března 2003:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 6:2 (1:1, 2:0, 3:1).
Branky a nahrávky: 14. T. Divíšek (P. Sýkora), 25. Mudroch (P. Sýkora, Pácal), 40. P. Sýkora (Mikeska), 51. Blažek (Lubina, Kudrna), 54. P. Sýkora, 58. Janecký, 58. Tvrdík (Pištek, Pospíšil) – 2. Janků (Čakajík), 41. Ivan. Rozhodčí: Nečas, Minář – Bláha, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2. Stav série: 3:2.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda – Duben, Pospíšil, Čáslava, Janecký, Pácal, Mudroch – Kropáč, Mikeska, Pištek – P. Sýkora, T. Divíšek, Tvrdík – Kolář, Koukal, Průcha – Rolinek (41. Kudrna), Blažek, Lubina. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
HC Oceláři Třinec: Lakosil – Gřegořek, Malinský, Čakajík, Žabka, L. Procházka, Jančařík, Štefanka, Houdek – Zadina, Král, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Bordowski, Martynek, Skořepa – Ivan, Meluzín, Hašek. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
Po pátém semifinálovém klání mezi Pardubicemi a Třincem se poměr vyhraných zápasů naklonil ve prospěch Východočechů. Ocelářům vyšly vstupy do první a třetí třetiny. Už ve druhé minutě utkání se trefil Janků, jen několik vteřin z posledního dějství stačilo ke skórování Ivanovi. Ovšem klíčové okamžiky duelu se odbývaly v jiných časových intervalech. Vypjatá a náročná série tentokrát napsal pátou kapitolu, která lépe sedla „Pojišťovákům“. Svěřenci trenérů Říhy a Seidla zapomněli na sváry a na ledě ukázali vynikající hokej. Hráli s klidem a nadhledem. O osudu střetnutí rozhodli především dvěma trefami ve druhé třetině. V řadách domácích vynikl Petr Sýkora – autor dvou gólů a dvou nahrávek. Ovšem důležitý úspěch má původ ve výborném výkonu celého týmu. Třinečtí Oceláři zkusili klání zvrátit zúžením sestavy na tři pětky, přičemž na střídačce nečekaně zůstali zkušení Pletka a Zadina. Snaha hostů však tentokrát k ničemu nevedla.

6. zápas semifinále play off, neděle 30. března 2003:
HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 4:5 v prodloužení (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 9. Zadina (Král, Pletka), 30. Skořepa (Čakajík), 34. Král, 44. Janků – 10. T. Blažek (Lubina, Kudrna), 22. T. Blažek (Mudroch, Kudrna), 29. Koukal (Pácal), 56. Koukal, 65. T. Blažek (Lubina). Rozhodčí: Minář, Nečas – Český, Kostka. Vyloučení: 4:6, navíc Žabka 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 4907. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5. Konečný stav série: 2:4.
HC Oceláři Třinec: Lakosil – Gřegořek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Čakajík, Žabka, Houdek, Štefanka – Zadina, Král, Pletka – Bordowski, Martynek, Skořepa – Janků, Marek, Pavelek – Ivan, Meluzín, Hašek. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda – Novotný, Duben, Pácal, Mudroch, Čáslava, Janecký – Kropáč, Mikeska, Pištek – P. Sýkora, Divíšek, Pospíšil – Kudrna, Blažek, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Nevídané drama nabídl šestý zápas semifinálové série Česká pojišťovna play off mezi Třincem a Pardubicemi. Ocelářům šlo o všechno. K uchování naděje potřebovali vyhrát, naopak Východočechům stačila jediná výhra k vysněnému postupu. Na ledě byl k vidění nesmiřitelný boj bez záludných faulů, zato s mnoha hezkými kombinacemi, góly a také s několika nečekanými zvraty. Na vedoucí trefu domácího Zadiny odpověděli hosté vyrovnáním Blažka. Později přidali další dvě branky, ovšem Ocelářům se povedl dokonalý obrat skóre. Ze stavu 1:3 utekli do vedení 4:1 a teprve nešťastná teč obránce Jančaříka, který bruslí odrazil do vlastní sítě puk nahozený pardubickým Koukalem, určila nerozhodný stav po třetí třetině. V prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu Pardubic. Rozhodující gól zařídil po akci Lubiny autor hattricku Tomáš Blažek, který tak Východočechy po devíti letech nasměroval do finále.