29.03.2008
(HoH)

5. třída Pardubic prohrála s Třemošnou a skončila čtvrtá

NOVÝ JIČÍN — Nepopulární čtvrté místo obsadili hokejisté 5. třídy HC Pardubice. Ti v souboji o třetí místo prohráli po tuhém boji s celkem Třemešné 1:2 a do Pardubic vezou bramborové medaile. Východočeši v tomto utkání vedli po gólu Denise Kusého, Třemešná však dokázala zápas otočit. Pardubičtí se snažili vyrovnat stav, přes power play se jim ale zápas do prodloužení dotáhnout nepodařilo.

10. HC České Budějovice

Pardubice měly v první třetině utkání o třetí místo dvě výhody přesilových her, ale ani jednu z nich nevyužili. Východočeši se gólově prosadili až v prostředním dějství, kdy se trefil Denis Kusý. Třemošná hrála na brejky, jeden z nich o čtyři minuty později využila a srovnala.

Východočechy po zápase musely mrzet neproměněné přesilové hry, celkem jich hrály šest. Naopak Třemošná využila brejk ve 42. minutě a zápas přes olbřímí snahu Pardubice vyhrála 2:1.

Pardubičtí mladíci do souboje o finále s Kolínem nevstoupili dobře. Po třinácti minutách prohrávali o dvě branky, Kolínští pak ve druhé třetině přidali třetí. Východočeši se ale nevzdali. Do konce druhého dějství dvěma trefami snížili a ve třetí dvacetiminutovce toužili velkým tlakem srovnat krok.

Jenže Středočeši ve 39. minutě skórovali, vedli 4:2. Pardubice se nevzdaly, prakticky ihned snížily, aby pět minut před koncem třetího dějství vyrovnaly zápas. Prodloužení přes řadu šancí Pardubic branku nepřineslo, rozhodnout musely samostatné nájezdy. V pardubickém dresu se trefil jen Denis Kusý, naopak kolínští mladíci se prosadili dvakrát a vyhráli napínavý duel 5:4 po samostatných nájezdech.

Mladí „Pardubáci“ odjeli do Nového Jičína s cílem pokusit se uhrát co nejlepší výsledek. Svěřenci trenérů Luďka Salavy a Milana Kusého vyhráli základní skupinu: v prvním utkání porazili Hodonín 3:1, v pátečním zápase vyhráli nad Spartou Praha rovněž 3:1.

V dopoledním sobotním zápase sice nestačili na Zlín, kterému podlehli 0:4, v odpoledním duelu ale dokázali v souboji o čelo tabulky porazit Meteor Třemošná 4:1. Prohra Zlína se Spartou Praha rozhodla o pardubickém vítězství ve skupině.

1. utkání základní skupiny, čtvrtek 27. března 2008 od 17.30 hodin:
SHK HODONÍN – HC PARDUBICE 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 31:22 Dymáček – 5:02 Kusý (Rohlík, Voženílek), 21:27 Kusý, 35:05 Špaček.
HC Pardubice: F. D. Petric – Procházka, Turyna, O. Petric, Švarc, Horyna, Klinecký, Kučera, Šklíba, Kmošek, Špaček, Solnička, Rohlík, Kusý, Dušek, Voženílek, Augsten, Kmoníček, Truhlář, Štědrý, Kopečný.

2. utkání základní skupiny, pátek 28. března 2008 od 16.00 hodin:
HC PARDUBICE – HC SPARTA PRAHA 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 8:57 Špaček, 25:36 Kmošek (Špaček), 41:19 Kusý (Voženílek) – 6:07 Svoboda (Lis).
HC Pardubice: F. D. Petric – Procházka, Turyna, O. Petric, Švarc, Horyna, Klinecký, Kučera, Šklíba, Kmošek, Špaček, Solnička, Rohlík, Kusý, Dušek, Voženílek, Augsten, Kominíček, Truhlář, Štědrý, Kopečný.

3. utkání základní skupiny, sobota 29. března 2008 od 10.00 hodin:
RI OKNA ZLÍN – HC PARDUBICE 4:0 (0:0, 0:0, 4:0).

Branky a nahrávky: 30:14 Bumbál (Pavlůsek), 35:26 Vyoral, 42:14 Kobylík (Pavlůsek), 43:51 Pavlůsek (Bumbál).

4. utkání základní skupiny, sobota 29. března 2008 od 16.00 hodin:
HC METEOR TŘEMOŠNÁ – HC PARDUBICE 1:4 (0:0, 0:0, 1:4).
Branky a nahrávky: 36:49 Jakubec (Vavřička) – 33:33 Špaček (Klinecký), 33:59 Špaček (Kusý), 36:29 Kusý, 38:29 Dušek (Voženílek).

Semifinále, neděle 30. března 2008 od 10.00 hodin:
SC KOLÍN BLUE BUCKS – HC PARDUBICE 5:4 po samostatných nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 3:49 Lakatoš (Husa), 13:03 Husa (Lakatoš), 21:20 , 38:23 Kozák (Husa), rozhodující samostatný nájezd Kozák – 21:33 Špaček (Kusý), 24:20 Voženílek (Kmošek), 39:38 Kusý (Špaček), 40:44 Kusý (Špaček).

Utkání o 3. místo, neděle 30. března 2008 od 15.15 hodin:
HC METEOR TŘEMOŠNÁ – HC PARDUBICE 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 24:08 Jakubec, 41:49 Jakubec – 20:19 Kusý.

Složení mužstva 5. třídy HC Pardubice na finálovém turnaji v Novém Jičíně

Brankáři:
Filip Daniel Petric, Petr Kratochvíl.

Obránci:
Jakub Procházka, Michal Turyna, Olivek Petric, Matěj Švarc, Josef Horyna, Daniel Klinecký, Lukáš Kučera, Jan Šklíba.

Útočníci:
Jakub Kmošek, Michael Špaček, Ondřej Solnička, Miroslav Rohlík, Denis Kusý, Dominik Dušek, David Voženílek, Dominik Augsten, Matěj Kominíček, Jakub Truhlář, Matěj Štědrý, Jakub Kopečný.